Düzce Organize Sanayi Bölgesi

Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve MARKA Yetkililerinden Ziyaret
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve MARKA Yetkililerinden Ziyaret

DÜBİT Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sevim Elibol, Merkezin yaptığı diğer çalışmalar hakkında konuk heyeti bilgilendirirken

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajanslarından Sorumlu Genel Müdür Barış Yeniçeri ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu ve beraberindeki heyet, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (DÜBİT) ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, konuk heyete Merkezin birimlerini tanıtarak gerçekleştirilen faaliyetler ve projelerle ilgili bilgilendirmede bulundu. DÜBİT’in TÜRKAK akreditasyonuna sahip uluslararası test ve analiz merkezi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Uğraş, DÜBİT’in Tarım Bakanlığı’ndan onaylı “Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analiz Yeterliliği” belgesinin de bulunduğunu belirterek Düzce, bölge ve il dışından gelen birçok toprak analizi taleplerini gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Merkezin Düzce Üniversitesi’nin yanı sıra sanayi, özel kuruluşlar ve kamu kuruluşlarının araştırma, ürün geliştirme ve üretim aşamalarında ihtiyaç duydukları analiz ve ölçüm taleplerini başarıyla yerine getirdiğini dile getiren Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, katma değerli ürün üretimi için bölgeye destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

DÜBİT Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sevim Elibol, Merkezin yaptığı diğer çalışmalar hakkında konuk heyeti bilgilendirirken, yine DÜBİT Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Hasırcı ise Tasarım Prototipleme ve Test Merkezi’ndeki 3 boyutlu yazıcılar ve yürütülen faaliyetler konusunda bilgiler paylaştı.

Ziyaretin son bölümünde Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, YÖK ve Kalkınma Bakanlığı’nın başlattığı “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesinde” Düzce Üniversitesi’nin sağlık ve çevre alanlarında ihtisaslaşma çalışmalarından bahsetti. Konuk heyet, Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma faaliyetleri kapsamında ürettiği ürünleri inceledi.

Ziyaret, karşılıklı görüş alışverişi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.Duyurularımızdan ilk siz Haberdar olun

İletişim Bilgilerimiz